Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Ibrahim Kadriu"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
vNo edit summary
vNo edit summary
*|Çmimin vjetor të Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës
*|Dramatizimet dhe ekranizimi i romanit "Pas kthimit" Radio Tirana e ka realizuar edhe si radiodramatizim të cilin (në disa vazhdime) e ka emituar gjatë viteve të tetëdhjeta.
[[Skeda:Gjallori.JPG|thumb|Gjallori]]
 
=Veprat =
=Veprat=
 
*| '''"Netët e Karadakut",''' poezi (1969);
2.204

edits