Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Vicenza Calcio"

36 bytes removed ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: {{Klub futbollistik | emri = Vicenza Calcio | logoja = | emri_i_plotë = Vicenza Calcio | llagapi = {{nowrap|''Biancorossi''}} {{nowrap|(Bar...)
 
No edit summary
| vendndodhja = [[Vicenza|Viçenca]], [[Veneto]], [[Itali]]
| themellimi = [[9 Mars]] [[1902]]
| kryesia = {{flamuri|Italia}} Ticiano Kuniko (President),{{flamuri|Italia}}[[Pasquale Marino|Paskuale Marino]] (Trajner)
| trainermenaxheri = {{flamuri|Italia}} =[[Pasquale Marino]]
| ngjyrat_e_klubit = E kuqe dhe e bardhë
| adresa =