Dallime mes rishikimeve të "Humori"

Jump to navigation Jump to search
1 byte added ,  14 vjet më parë
v
Robot: Automated text replacement (-cdo +çdo)
v (Robot: Automated text replacement (-per +për ))
v (Robot: Automated text replacement (-cdo +çdo))
* "''Perfytyrimi i eshte dhene njeriut për te shperblyer ate qe ai nuk eshte, dhe ndjenja e humorit për ta ngushelluar për ate cfare ai eshte." [[Francis Bacon]]
 
* "''Nje njeri pa ndjenjen e humorit eshte si nje qerre pa kercim - troshitje nga cdoçdo guralec ne rruge." [[Henry Ward Beecher]]
 
* "''Ne nuk i nderojme kurre ata qe na zbavisin ne, megjithse ne mund te buzeqeshim me fuqite e tyre qesharake." '''Marguerite Gardiner, Kontesha e Blesingtonit'''
12.976

edits

Menyja e lëvizjeve