Dallime mes rishikimeve të "Wikipedia:Konflikt interesi"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
 
Redaktimi në raste konflikti interesi dekurajohet, meqë mund të shkaktojë turpërim të individëve apo grupeve që po promovohen, dhe nëse shkakton përçarje të enciklopedisë llogari të caktuara mund të bllokohen.
Të gënjyerit mbi lidhjet me individë apo entitete caktuar, përbën një cënim të [[en:Terms of use|Termave të Përdorimit të Wikipedisë]]Wikipedias.
 
 

Menyja e lëvizjeve