Ndryshimi mes inspektimeve të "19 Qershor"

Jump to navigation Jump to search
227 bytes removed ,  5 vjet më parë
Ciçfi rosenberg nuk ka artikull, prandaj nuk vendoset. plus që nuk vendosen burime në këtë faqe.
(U kthye versioni 1540715 i bërë nga Mr. Pseudo (diskutimet))
(Ciçfi rosenberg nuk ka artikull, prandaj nuk vendoset. plus që nuk vendosen burime në këtë faqe.)
== Ngjarje ==
* [[1886]] - Me nismën e Shoqërisë së Stambollit u hap shkolla e parë shqipe në [[Kosova|Kosovë]].
* [[1953]] - Ekzekutohet çifti Rosenberg.<ref>http://www.kalendar.gazetakritika.net/kalendari/calendar.php?mode=view&id=345&PHPSESSID=6dd748b508ce49b664f9d756d298abf0</ref>
* [[2008]] - [[Hashim Thaçi]], kryeministër i [[Republika e Kosovës|Republikës së Kosovës]], në cilësinë e kryeministrit për herë të parë viziton [[Republika e Shqipërisë|Republikën e Shqipërisë]].
 
* [[1988]] - [[Marie Logoreci]], aktore shqiptare (L. [[1920]])
* [[1993]] - [[William Golding]], shkrimtar britanik, nobelist
 
== Festa dhe përvjetore ==
 
==Burime==
<references />
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->

Menyja e navigimit