Ndryshimi mes inspektimeve të "Klubet shqiptare të futbollit në kompeticionet evropiane"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
* [[FK Partizani]] janë klubi i parë që hapi pjesëmarrjen e klubeve shqiptare në Europë, atë të sezonit 1962-63.
* [[KF Tirana]] janë klubi më i suksesshëm, që kanë kaluar më shumë ture në të gjitha kompeticionet ('''11''' herë)
* [[KFFK PërparimiKukësi]] janë klubi që kanë shkuar më larg brenda një sezoni në Europë, duke kaluar 3 ture në sezonin 2013-14 të Ligës së Europës.
* [[KF Tirana]] janë klubi që numëron më shumë pjesëmarrje dhe ndeshje të luajtura ('''26''' pjesëmarrje dhe '''70''' ndeshje).
* [[FK Partizani]] janë klubi që kanë kaluar të parët një tur në një kompeticion Europian, atë të sezonit 1970-71 të Kupës së Kupave.
 
* [[KF Tirana]] '''11''' herë 1 tur.
* [[KFFK PërparimiKukësi]] '''1''' herë 3 ture.
* [[FK Flamurtari]] '''1''' herë 2 ture plus '''2''' herë 1 tur.
* [[KF Vllaznia]] '''5''' herë 1 tur.
Anonymous user

Menyja e navigimit