Ndryshimi mes inspektimeve të "Saharaja"

Jump to navigation Jump to search
272 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Lidhje të jashtme: All info is kept in Wikidata, removed: {{Link FA|bar}} using AWB (10903))
 
= Era =
Sahara-ja ka gjithashtu shume ere edhe pse ererat rralle godasin me shpejtesi shume te larte .Erearat atje jane zakonisht te ngrohta.Tre lloje të erërave në Sahara janë habubi(erë e fortë që shkakton stuhi pluhuri),harmatani(fryn në dimër duke shkaktuar ngritjen e pluhurit dhe rërës e që mund të arrijë deri në Karaibe) dhe kamsini(erë e nxehtë dhe me pluhur që fryn 50 ditë të vitit.
 
= Avullimi =
Anonymous user

Menyja e navigimit