Ndryshimi mes inspektimeve të "15 Korrik"

Jump to navigation Jump to search
62 bytes added ,  5 vjet më parë
 
== Lindje ==
* [[1606]] – Lindi piktori [[Rembrandt]] në qytetin Leiden të Holandës. Hollandës
* [[1901]] - [[Nicola Abbagnano]], filozof italian
* [[1904]] - [[Dervish Luzha]] , patriot dhe shenjtor shqiptar
* [[1930]] - [[Jacques Derrida]], filozof francez
* [[1949]] - [[Carl Bildt]], politikan suedez,

Menyja e navigimit