Dallime mes rishikimeve të "Linja e prodhimit"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
(Krijuar nga përkthimi i faqes "Production line")
 
No edit summary
Zakonisht, lëndët e para siç janë mineralet [[Metalet|metalike]] ose produktet [[Agrikultura|bujqësore]] siç janë ushqimore apo bimë burimore për tekstilit (pambuku, liri) kërkojnë një sasi të trajtimeve të njëpasnjëshme për ti bërë atë të dobishme. Për metalet, proceset përfshijnë shkatërrimin, shkrirjen dhe përpunimin e mëtejshëm. Për bimët, materiali i dobishëm duhet të ndahet nga lëvoret ose ndotësve dhe pastaj të trajtohen më tej për shitje.
 
==Historia==
===Hyrja e motorrit me avull===
===Revolucioni Industrial===
===Linja e montimit===
 
==Shih edhe==
*[[Linja e montimit]]
*[[Prodhimi me shumicë]]
 
 
{{commons|Category:Production lines|Linja e prodhimit}}
[[Kategoria:Industri]]

Menyja e lëvizjeve