Dallime mes rishikimeve të "Linja e prodhimit"

Jump to navigation Jump to search
No edit summary
===Hyrja e motorrit me avull===
===Revolucioni Industrial===
Me rritjen e përdorimit të fuqië së avullit, dhe rritjen e përdorimit të makinerive për të zëvendësuar fuqinë punëtore të njerëzve, përdorimi i teknikave të integruar në linjat e prodhimit nxiti [[Revolucioni industrial|revolucionet industriale]] të [[Evropa|Evropës]] dhe [[Shtetet e Bashkuara|Shteteve të Bashkuara]].
 
===Linja e montimit===
 

Menyja e lëvizjeve