Ndryshimi mes inspektimeve të "Zajmina Vasjari"

Jump to navigation Jump to search
184 bytes removed ,  5 vjet më parë
Refuzoi 15 ndryshimet e fundit të tekstit dhe riktheu rishikimin 1153043 nga Tëfcí
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi 15 ndryshimet e fundit të tekstit dhe riktheu rishikimin 1153043 nga Tëfcí)
[[Skeda:Zajmina Vasjari.jpg|thumb|250px|Zajmina Vasjari]]
Zaimina Vasjari
 
'''Zajmina Vasjari''' lindi ne [[Durrës]] [[Shqipëri]] më [[17 qershor]] të vitit [[1986]], i përket shenjës së Gaforres dhe është një natyrë mjaft e qetë. Ngjyra e preferuar është e bardha dhe shpesh vishet vetëm me këtë ngjyrë.
Ka lindur ne Durres. Ka nje moter te quajtur Beliola Vasjari. Zajmina per here te pare merr pjese ne ''Rinfest 2002 ''ku dhe merr dhe cmimin e dyte si modele ,dhe me pas ne moshen 14 vjecare merr pjese ne ''Miss Shqiperia 2002'' ku kurorezohet si me e bukura e Shqiperise. Fakt interesant nga ai eveniment ishte qe Spektakli u zhvillua ne date 17 Qershor ne Apollonine e Fierit qe perkonte edhe me diten e lindjes se Zaimines, keshtu ajo per pervjetorin e saj te 15-te mori per dhurate, Kuroren e Miss-it. Qe nga ajo nate, jeta e saj ndryshoi perfundimisht, duke kaluar nga nje vajze e thjeshte, ne nje ikone bukurie. Nuk numerohen revistat kopertinat e te cilave Zaimina pushtoi ne vitet ne vazhdim por ai qe u perfol me shume ne ate periudhe ishte Kalendari i pare shqipetar i vitit 2003, 4 muaj te te cilit shfaqej Zaimina. Me pas vazhdon si prezantuese e ''Nete e Klipit Shqiptar 2003 '' dhe po ate vit behet Imazhi i kompanisë - FIOL
Gjithashtu i pëlqen muzika, e veçanërisht ajo dance. Është e gjatë 1,70 m dhe flokët i mban përgjithësisht të gjatë dhe bjondë.
 
Mban titullin e “Miss Shqipëria 2002”.
'''Public image'''
Bukuroshja nga Durrësi, mori kurorën e më të bukurës së vendit ditën e lindjes së saj.
Zaimina mbetet dhe eshte nje nga femrat me te perfolura ne shqiperi kosove maqedoni,nje figure publike ne trojet shqiptare jo vetem per shkake te ekstravagaces se saj.por rethe bukurise se saj.Ajo eshte femra me e bukure ne trojet shqiptare nje bukuri qe se ka asnjera ne tregun muzikor.
 
== Galeri ==
<gallery>
Figura:Zajmina-vasjari-6.jpg
Figura:Zajminavasjari00fw2.jpg
Figura:Zajminavasjari.jpg
Figura:Zajmina2.jpg
Figura:Zajmina vasjari ju rrefej prob.jpg
Figura:Zajmina vasjari 2.jpg
Figura:Zajmina 10.jpg
Figura:Zajmina vasjari 1.jpg
Figura:Zajmina-vasjari-foto1.jpg
Figura:Zajmina Vasjari.jpg
Figura:Zajmina V 303356595.jpg
Figura:Zajmina-vasjari-020-500.jpg
</gallery>
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Këngëtarë shqiptarë]]
[[Kategoria:Lindje 1986]]

Menyja e navigimit