Dallime mes rishikimeve të "Ibrahim Kodra"

Jump to navigation Jump to search
 
== Muzeu ==
Ibrahim Kodra ka lënë pas rreth 6 mijë vepra, të shpërndara nga muze privatë, koleksionistë dhe vetėm 2 mijë prej tyre janë të regjistruara dhe të dokumentuara.:
 
* [[Vatikan Muzetë]]
* [[Dhoma e Deputetëve (Itali)]], parlamenti italian
* Art Gallery mbledhja e [[Metropolitan qytetin e Milanos]] (Provincia di Milano), Itali
 
== Ekspozita arti ==
Ibrahim Kodra ka lënë pas rreth 6 mijë vepra, të shpërndara nga muze privatë, koleksionistë dhe vetėm 2 mijë prej tyre janë të regjistruara dhe të dokumentuara.
 
Disa nga ekspozitat e tij:
* Ekspozitë kolektive në "Paradise" me Picasso, Dali, Matta, Ernst, Levi, Panseca, Braque, etj.

Menyja e lëvizjeve