Dallime mes rishikimeve të "Ibrahim Kodra"

Jump to navigation Jump to search
803 bytes added ,  6 vjet më parë
* Expozitë personale në Galerinë e Artit Modern në Prishtinë.
* Expozitë personale në Princess Hall në New York, "2D Gallery" në Sassari.
{{-}}<gallery mode=packed heights=200px style= "font-size: 90%; text-align: left">
File:Ibrahim Kodra, Music lesson, 1997 oil on canvas, 80x100 cm.JPG|''Music Lesson'', 1997, oil on canvas, 80x100
File:Ibrahim Kodra, The date, 1987 oil on canvas, 80x100 cm.JPG|''the date'', 1987, oil on canvas, 80x100
File:Ibrahim Kodra, The war for peace, 1977 oil on canvas, 80x100 cm.JPG|''The war for peace'', 1977, oil on canvas, 80x100
File:Ibrahim Kodra, The birth of the idol, 1971 oil on canvas, 80x100 cm.JPG|''The birth of the idol'', 1971, oil on canvas, 80x100
File:Ibrahim Kodra, Seeking new idols, 1968 oil on canvas, 80 x 100 cm.JPG|''Seeking new idols'', 1968, oil on canvas, 80x100
File:Ibrahim Kodra, The sea, 1968 oil on canvas, 80x100 cm.JPG|''The sea'', 1968, oil on canvas, 80x100
</gallery>
 
== Katalogë dhe bibliografi ==

Menyja e lëvizjeve