Dallime mes rishikimeve të "25 Shtator"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
 
== Lindje ==
* [[1599]] - [[Francesco Borromini]], ndertimtarëarkitekt italiazvicerano-italian
* [[1644]] - [[Ole Rømer]], astronom danez
* [[1896]] - [[Sandro Pertini]], gazetar dhe politikan italian, Presidenti i 7-të i Italisë (V. [[1990]])
* [[1897]] - [[William Faulkner]], letrarë amerikan
* [[19061897]] - [[DmitriShostakoviqWilliam Faulkner]], kompoziotorshkrimtar amerikan, fitues i çmimit rusNobel
* [[1906]] - [[Dmitri Shostakoviç]], pianist dhe kompoziotor rus
* [[1925]] - [[Paul MacCready]], inxhinjer amerikan, themelues i kompanisë AeroVironment (V. [[2007]])
* [[1925]] - [[Silvana Pampanini]], aktore dhe regjisore italiane
* [[1929]] - [[Barbara Walters]], gazetare dhe personalitet televiziv amerikane
* [[1930]] - [[Nino Cerruti]], dizajner italian i modes
* [[1932]] - [[Adolfo Suárez]], politikan dhe premier spanjoll
* [[1944]] - [[Michael Douglas]], aktor dhe regjisor amerikan
* [[1952]] - [[Christopher Reeve]], aktor amerikan, producentregjisor dhe aktivist i paralizës (v.2004)
* [[1955]] - [[Karl-Heinz Rummenigge]], futbollist gjerman
* [[1968]] - [[Will Smith]], aktor dhe reper amerikan
* [[1969]] - [[Catherine Zeta-Jones]], aktore britanike

Menyja e lëvizjeve