Ndryshimi mes inspektimeve të "20 Prill"

Jump to navigation Jump to search
134 bytes added ,  5 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
20 Prilli është dita e 110-të e vitit(111-të në vitin e brishtë) në kalendarin Gregorian.Dhe mbesin 255 ditë për në fundvit.{{Tabelamuajve}}{{Muaj 30|Mars (muaj)|Prill|Qershor}}
== Ngjarje ==
* [[1936]] — Trupat [[Italia|Italiane]] okupojnë [[Etiopia|Etipoopinë]] .
2

edits

Menyja e navigimit