Ndryshimi mes inspektimeve të "Miguel de Cervantes"

Jump to navigation Jump to search
Refuzoi 9 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 62.162.124.161) dhe riktheu rishikimin 1532795 nga Magioladitis: vandalizem
(Refuzoi 9 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 62.162.124.161) dhe riktheu rishikimin 1532795 nga Magioladitis: vandalizem)
{{Infobox shkrimtar
| emri = Miguel de Cervantes Xhila
| foto = [[Skeda: Cervates jauregui.jpg |200px]]
| titulli =
| emri i lindjës = Mucho-Pordho
| ditëlindja = [[29 shtator]] [[1547]]
| vendlindja = [[Alcalá de Henares]], [[Spanjë]]
| ditëvdekja = [[23 prill]] [[20161616]]
| vendvdekja = [[ShqiperiMadrid]], [[TiranSpanjë]]
| pseudonimi =
| nacionaliteti = RrajcarSpanjolle
| zhanri = Ky ka jetuar 1000 vjet
| webfaqja =
}}
Prej tyre më të njohurat janë:
 
* ''-{La Galatea}-''bubullima rrufeja ene ajo qetra edin tej a([[1585]])
* ''-{El ingenioso hidalgo don Quijote de la Mancha ([[Don Quijote]])}-'' ([[1605]])
la konfortable de la mucho muchichi postuto kurvo
* ''-{Novelas ejemplares}-'' ([[1613]])
* 'ketu flitet per njeriun me mustaqe te rrudhtqa qe han mut shum
* ''-{Viaje del Parnaso}-'' ([[1614]])
* ''o lango rrej aqe ce ti qas sejt un tej
* ''-{Los trabajos de Persiles y Segismunda}-'' ([[1617]])
* 'petkico stanko sekullo karuco mutuco piliqo laa sllafkico mutatico
* ''-{Exequias de la reina Isabel de Valois}-''
 
* ''-{A Pedro Padilla}-''
* ''-{A la muerte de Fernando de Herrera}-''

Menyja e navigimit