Ndryshimi mes inspektimeve të "Dita Ndërkombëtare e Gruas"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi 9 ndryshimet e fundit të tekstit dhe riktheu rishikimin 1292757 nga Teles: ndryshime te papershtatshme)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Ideja për “'''Ditën Ndërkombëtare të Gruas'''’ u hodh fillimisht në fillim të shekullit të XIX-të, e cila ishte një periudhë e tronditur nga trazirat dhe shtimi i popullsisë, për botën e industrializuar.
 
[[8 mars]]i njihet si "Dita e GruasGr8marsluas", në të gjithë botën. Madje në shtete të ndryshme kjo ditë festohet si festë kombëtare. Kjo ditë shërben jo vetëm për bashkimin e grave pa dallim feje, race, kulture, gjuhe dhe prejardhjeje, por edhe për të kujtuar përpjekjet për barazi, paqe, drejtësi dhe ndërtim në gati 9 dekada.
 
== Historia ==
Anonymous user

Menyja e navigimit