Ndryshimi mes inspektimeve të "Dita Ndërkombëtare e Gruas"

Jump to navigation Jump to search
bënë
v (U kthyen ndryshimet e 178.132.220.48 (diskutimet) në versionin e fundit nga Flladimi.)
(bënë)
Që prej asaj dite "Dita Ndërkombëtare e Gruas" morri dimensione të tjera, dhe filloi të festohej në mbarë Botën. Në këtë dite reflektohet mbi kurajën dhe veprimet e grave të thjeshta të cilat luajtën një rol të rëndësishëm në historinë e të drejtave të grave.
 
Më 8Mars të vitit 1910 në SHBA , Kanada e në vende të tjera të botës u bënë protesta të mëdha për të drejtat e gruas dhe pikërisht atë ditë të drejtat e gruas dhe të burrit janë të drejta. Për çdo 8Mars fëmijët në të gjithë botën ju dhurojnë nënave të tyre lule e gjëra të tjera ne Shenjë dashurie për nënën.
 
== Lidhje të jashtme ==
Anonymous user

Menyja e navigimit