Ndryshimi mes inspektimeve të "Truri i vogël"

Jump to navigation Jump to search
3 bytes added ,  5 vjet më parë
v
→‎Informacion: rregullim sintakse
v (→‎Informacion: rregullim sintakse)
Truri i vogël shërben për të ruajtur ekuilibrin dhe orientim në hapësirë​​, dhe drejton e kontrollon tonusin e muskujve. Truri i vogël lejon dhe mundëson lëvizjet e duhura, gjeste të buta dhe kuptimplotë.
Truri i vogël është i zhvilluar më së miri te gjitarët që i kanë aftësitë e jashtëzakonshme fizike (vrapuesit, notuesit , fluturuesit).[[Kategoria:Anatomi]][[Kategoria:Psikologji]]
 
[[Kategoria:Anatomi]]
[[Kategoria:Psikologji]]

Menyja e navigimit