Ndryshimi mes inspektimeve të "Tom Kola"

Jump to navigation Jump to search
3 bytes added ,  4 vjet më parë
v
→‎top: rregullim i sintaksës
v (→‎top: rregullim i sintaksës)
{{biografi-cung}}
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[category:heronj]]
[[category:vdekje 1943]]
Tom Kola u plagos ne kryengritjen e pare anti fashiste ne shkoder prane dugajve te reja . I plagosur me urdher nga te shtabit dergohet ne shtepine e Fasli Rrusto Alijaj ne Myselim Shkoder ku qendron 2 jave . Forcat fashiste dhe balliste e rrethojne kete shtepi disa here por nuk arrijne te arrestojn Tom Kolen . 2 jave me vone ai largohet drejt fshatit Domen me 19 prill 1943 ku kishte disa te aferm dhe ne nje prite vritet nga forcat fashiste dhe balliste .
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Heronj]]
[[Kategoria:Vdekje 1943]]

Menyja e navigimit