Dallime mes rishikimeve të "Beqir Vokshi"

Jump to navigation Jump to search
2 bytes added ,  6 vjet më parë
v
→‎top: rregullim i sintaksës
v (→‎top: rregullim i sintaksës)
[['''Beqir Vokshi]]''', lindi në vitin [[1890]] në [[Gjakova|Gjakovë]] dhe u vra më [[22 janar]] të vitit [[1923]] nga Juniku për në Krumë, ishte Udhëheqës i Komunitetit të Gjakovës dhe Komandant i Ushtrisë së Zonës Neutrale të Junikut.
 
== Jeta ==

Menyja e lëvizjeve