Ndryshimi mes inspektimeve të "Shirin Ebadi"

Jump to navigation Jump to search
79 bytes added ,  5 vjet më parë
v
Shtova foto
(Krijova faqe)
 
v (Shtova foto)
[[Skeda:Shirin-Ebadi-Amsterdam-2011-Photo-by-Persian-Dutch-Network.jpg|thumb]]
'''Shirin Ebadi'''( lindur në Hamadan, [[Iran]] 21 qershor 1947) juriste, aktiviste e të drejtave të njeriut, themeluese e Qendrës së të Drejtave të Njeriut në Iran dhe fituese e Çmimit Nobel për Paqe.

Menyja e navigimit