Ndryshimi mes inspektimeve të "Shirin Ebadi"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
[[Skeda:Shirin-Ebadi-Amsterdam-2011-Photo-by-Persian-Dutch-Network.jpg|thumb]]
'''Shirin Ebadi''' (lindur në Hamadan, [[Iran]] 21 qershor 1947) juriste, aktiviste e të drejtave të njeriut, themeluese e Qendrës së të Drejtave të Njeriut në Iran dhe fituese e Çmimit Nobel për Paqe.

Menyja e navigimit