Dallime mes rishikimeve të "Misllodezhda"

Jump to navigation Jump to search
2.128 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox MK vendbanim
|Emri = '''Misllodezhdë'''
|Sllavomaqedonisht = Мислодежда
|Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
|Flamuri_artikulli =
|Stema_figura = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
|Stema_artikulli =
|Stema_gjerësia =
|Pamje = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni = [[Rajoni jugperëndimor (Maqedoni)|Jugperëndimor]]
|Komuna = [[Komuna e Strugës|Strugë]]
|Kryetari i Komunës =
|Partia udhëheqëse =
 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja =
|Popullsia = 720
|Popullsia_viti = 2002
|Dendësia =
 
<!-- Të dhëna dhe statistika -->
|Vendasit =
|Krahina =
|Lartësia = 1230
|Zona Kohore =
|Ora Verore =
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|harta = Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë <!--Parametri të mos ndërrohet-->
|harta_fizike = Yes
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimi =
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|CoordAddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=41 | gjer_m=18 | gjer_s=00 | gjer_dr =N
| gjat_g=20 | gjat_m=41 | gjat_s=35 | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësi =
|gjatësi =
}}
 
{{Kartela vendbanim
| emri = Misllodezhdi
| emri_amtar = ''БогојциМислодежда/Bogojci''
| lloji_vendbanimit = fshat
| figura =
| sipërfaqja =
| popullsia = 720
| popullsia_data = 2002
| popullsia_data = 2002<ref name="stat">[http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës)] {{mk}} {{en}}</ref>
| prefiksi =
| kodi_postar =
}}
 
'''{{PAGENAME}}Misllodezhdë''', ''([[gjuha sllavo-maqedone|maqedonisht]]: Мислодежда/Mislodežda)'' është fshat në [[Komuna e Strugës|Komunënkomunën e Strugës]], [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë|Maqedoni]].
 
<!-- == Gjeografia == -->
 
== Demografia ==
Fshati pati 720 banorë në vitin 2002,është i përbërë nga popullsia shqiptare.<ref name="stat">[http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës)] {{mk}} {{en}}</ref>
 
===== Tabela e popullsisë (2002) =====
{| class="wikitable"
| Të tjerë || 3 || 0.4 %
|}
== Ekonomia ==
 
<!-- == KulturaEkonomia == -->
 
<!-- == HistoriaKultura == -->
 
<!-- == Historia == -->
== Referencat==
{{reflist}}
 
== Shih edhe ==
{{Komuna e Strugës}}
 
== Burimet ==
{{reflist}}
 
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
{{MKD-gjeo-cung}}

Menyja e lëvizjeve