Dallime mes rishikimeve të "Morovishti"

Jump to navigation Jump to search
2.083 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox MK vendbanim
|Emri = '''Morovisht'''
|Sllavomaqedonisht = Мороишта
|Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
|Flamuri_artikulli =
|Stema_figura = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
|Stema_artikulli =
|Stema_gjerësia =
|Pamje = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni = [[Rajoni jugperëndimor (Maqedoni)|Jugperëndimor]]
|Komuna = [[Komuna e Strugës|Strugë]]
|Kryetari i Komunës =
|Partia udhëheqëse =
 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja =
|Popullsia = 909
|Popullsia_viti = 2002
|Dendësia =
 
<!-- Të dhëna dhe statistika -->
|Vendasit =
|Krahina =
|Lartësia = 686
|Zona Kohore =
|Ora Verore =
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|harta = Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë <!--Parametri të mos ndërrohet-->
|harta_fizike = Yes
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimi =
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|CoordAddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=41 | gjer_m=12 | gjer_s=10 | gjer_dr =N
| gjat_g=20 | gjat_m=41 | gjat_s=60 | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësi =
|gjatësi =
}}
 
{{Kartela vendbanim
| emri = Morovishti
| lartësia = 686
| popullsia = 909
| popullsia_data = 2002
| popullsia_data = 2002<ref name="stat">[http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës)] {{mk}} {{en}}</ref>
| prefiksi =
| kodi_postar =
| gjat_g = 20 | gjat_m = 41 | gjat_s = 60 | gjat_dr = E
}}
'''Morovisht''', ''({{Lang[[gjuha sllavo-mkmaqedone|maqedonisht]]: Мороишта/Moroišta}})'' është fshat në [[Komuna e Strugës|Komunënkomunën e Strugës]], [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë|Maqedoni]].
 
<!-- == Gjeografia == -->
 
== Demografia ==
Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 909 banorë nga të cilët 903 ishin Maqedonas, 2 Vlleh dhe 4 Serb.<ref name="stat">[http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës)] {{mk}} {{en}}</ref>
 
<!-- == Ekonomia == -->
 
<!-- == Kultura == -->
 
<!-- == Historia == -->
 
== ReferencatShih edhe ==
{{Komuna e Strugës}}
 
== Burimet ==
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/MK/00/Moroista.html vendndodhja]
 
{{Komuna e Strugës}}
{{MKD-gjeo-cung}}
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Strugës]]

Menyja e lëvizjeve