Dallime mes rishikimeve të "Kukaveci"

Jump to navigation Jump to search
1.790 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Fix)
{{Infobox MKDMK fshat|vendbanim
|Emri = '''Kukavec'''
| foto harta=
|Sllavomaqedonisht = Клуковец
{{Harta fshat MKD|'''Kukavec'''|41|42|0|21|41|27}}
|Lloji i vëndbanimit = Fshat
| emri='''Kukavec'''
|Flamuri_figura = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
| komuna=[[Komuna e Velesit]]
|Flamuri_artikulli =
| krahina='''Malёsia e Velesit'''
|Stema_figura = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
| banor=193
|Stema_artikulli =
| posta=
|Stema_gjerësia =
| telefoni=
|Pamje = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
| lartësia=336m
|Përshkrimi i pamjes =
| gjerësia=41° 42' 0 veri
| gjatësia=21° 41' 27 lindje
| web=
}}
 
<!--Administrimi territorial-->
'''Kukavec''', ''([[gjuha sllavo-maqedone|Maqedonisht]]: Клуковец/Klukovec)'' ёshtё fshat nё [[Komuna e Velesit|Komunën e Velesit]], [[Maqedoni]].
|Rajoni = [[Rajoni i Vardarit|Vardar]]
|Komuna = [[Komuna e Velesit|Veles]]
|Kryetari i Komunës =
|Partia udhëheqëse =
 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
== Gjeografia ==
|Sipërfaqja =
|Popullsia = 193
|Popullsia_viti = 2002
|Dendësia =
 
<!-- Të dhëna dhe statistika -->
== Demografia ==
|Vendasit =
|Krahina = Malёsia e Velesit
|Lartësia = 336
|Zona Kohore =
|Ora Verore =
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|harta = Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë <!--Parametri të mos ndërrohet-->
|harta_fizike = Yes
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimi =
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|CoordAddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=41 | gjer_m=42 | gjer_s=0 | gjer_dr =N
| gjat_g=21 | gjat_m=41 | gjat_s=27 | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësi =
|gjatësi =
}}
'''Kukavec''', ''([[gjuha sllavo-maqedone|Maqedonishtmaqedonisht]]: Клуковец/Klukovec)'' ёshtё fshat nё [[Komuna e Velesit|Komunënkomunën e Velesit]], [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë|Maqedoni]].
 
<!-- == Gjeografia == -->
 
== Demografia ==
Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 193 banorë [[Shqiptarë]].<ref>[http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf ''Book 5 - Total population according to the Ethnic Affiliation, Mother Tongue and Religion'', The State Statistical Office, Skopje, 2002, f. 80.]</ref>
 
<!-- == Ekonomia == -->
 
<!-- == Kultura == -->
 
<!-- == Historia == -->
 
<!-- == Shih edhe == -->
{{Komuna e Velesit}}
 
== ReferencatBurimet ==
{{refreflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/MK/00/Klukovec.html vendndodhja]
{{MKD-gjeo-cung}}
 
 
{{MKD-gjeo-cung}}
[[Kategoria:Veles]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Velesit]]
[[Kategoria:Fshatra në Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë]]
| komuna=[[{{Komuna e Velesit]]}}

Menyja e lëvizjeve