Dallime mes rishikimeve të "Loreta Kaçka"

Jump to navigation Jump to search
26 bytes removed ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
Baladat qe kishte bashkpunuar jane me Armend Rexhepagiqin dhe Aida Barakun sic ka qene Kenga 'Amerika' eshte perzantuar ne Festivalin 'Kenga Magjike 2007','Dielli','Polifest 2009' e cila u vlersua ne cmimin e pare nga Juria.'Shen Valentini' dhe me ate kenge ne 'Polifest 2008' eshte prezantuar ka fituar cmimin e dyte,Pastaj eshte balada qe kishte bashkpunuar me Florian Murmajesin Florin 'Nuk mundem' edhe ajo kenge eshte kogja e bukur.
Prandaj ne 'Mos u largo' ne 'Polifest 2002' u shperblye ne cmimin e dyte me Teskt te Naim Krasniqit dhe me orkestrim te Naim Krasniqit.
me Pas perseri kembngulet ne 'Polifest 2003' me kengen 'Te Prita' fitoi cmimin e trrete me tekst te Armend Trebickes dhe orkestrim te Alfred Kaqinarit.
Prandaj 'Ciao' ne festivalin 'Qelsi Muzkor 1' shpallet si deputentja me e mir e festivalit.
'E zeza' ne 'Polifest 2007' fitoi cmimin e e dyte te jurise etj.
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve