Dallime mes rishikimeve të "Oss (Holandë)"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  5 vjet më parë
rregullim i sintaksës
v (Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q9859)
(rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura =
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura = Flag of Oss.svg
| stema_figura = Coat of arms of Oss.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NLD
| data_zgjedhjes =
| kryeqëndra = Oss
| gjuhë_zyrtare =
 
| lartësia =
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi = (+31) 0412, 0486
| www = www.oss.nl
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = Map - NL - Municipality code 0828 (2009).svg
| gjatësia = 5.522222
}}
'''Oss''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Brabanta Veriore]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 104.42 &nbsp;km² dhe popullsi 77405 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Oss]] është kryeqendra e komunës.
 
==Referenca==
{{Provinca Brabanta Veriore}}
{{Portal|Holanda}}
 
[[Kategoria:Komuna në Brabantën Veriore]]
 
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Komuna në Brabantën Veriore]]

Menyja e lëvizjeve