Ndryshimi mes inspektimeve të "Sømna"

Jump to navigation Jump to search
1 byte added ,  4 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
v (Bot: Migrating 21 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q48610 (translate me))
(→‎top: rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura = Berg i Helgeland.jpg
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura =
| stema_figura = Sømna komm.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = NOR
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi =
| www = www.somna.kommune.no
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = Norway Nordland - Sømna.svg
| gjatësia =
}}
'''Sømna''' është një [[Komunat e Norvegjisë|komunë]] në [[Qarqet e Norvegjisë|qarkun]] [[Nordland]], [[Norvegji]]. Komuna ka një sipërfaqe 194 &nbsp;km² dhe popullsi 2047 banorë<ref>[http://www.ssb.no/folkendrkv/2012k2/tabeller.html Të dhëna statistikore mbi popullsinë e komunave të Norvegjisë.]</ref>.
 
== Demografia ==

Menyja e navigimit