Dallime mes rishikimeve të "Mirazhi"

Jump to navigation Jump to search
32 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(emrin shkenctarit)
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
Dukuria e pasqyrimit ndodh kur ajri i mbinxehur nga [[toka]] ndeshmet me një shtresë ajri të freskët. Sipërfaqja ndarëse veprson si pasqyrë dhe pasqyron, për shembull në rrugë, një pjesë qielli të kaltërt.Kjo teori u shpik per here te pare nga nje shkenctar i quajtur Ilgi Uhesh
ikjo asht kot...mos ia var.. :-P
 
[[Kategoria:Klima]]
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve