Ndryshimi mes inspektimeve të "Evropa Qendrore"

Jump to navigation Jump to search
50 bytes removed ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(kam shtuar nje ``f`` sepse aty ishte usha gjermano-polake duhet fusha gje-po)
'''[[Evropa]] e Mesme''' është regjion i Evropës kufijtë e së cilit vështirë definohen. Evropa e Mesme shtrihet ndërmjet asaj Perëndimore, Jugore dhe Evropës lindore.
 
Zakonisht konsiderohet se Evropës së Mesme i takojnë [[Gjermania]], [[Polonia]], [[Çekia]], [[Sllovakia]], [[Zvicra]], [[Austria]], [[Hungaria]], [[Estonia]],[[Lituania]],[[Letonia]],[[Sllovenia]]
== Pozita gjeografike ==
[[Skeda:Time zones of Europe.svg|parapamje|djathtas|300px| Zonat kohore në Evropë]]
Anonymous user

Menyja e navigimit