Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Piu III"

1 byte removed ,  7 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Goelia zhvendosi faqen Papa Piu III tek Piu III)
(→‎top: rregullim i sintaksës)
| firma =
}}
'''Papa Piu III''' (Francesco Nanni Todeschini Piccolomini l. [[29 Maj|29 maj]] [[1439]], [[Sarteano]] - v. [[18 tetor]] [[1503]], [[Roma]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 215 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{PAGENAME}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[22 Shtator|22 shtator]] [[1503]] dhe deri më [[18 tetor]] [[1503]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Aleksandri VI]], ndërsa pasardhësi [[papa Juli II]].
 
== Shiko edhe ==