Dallime mes rishikimeve të "Republika Çeke"

Jump to navigation Jump to search
1 byte removed ,  5 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
(U kthye versioni 1582904 i bërë nga 217.24.253.109 (diskutimet))
(→‎top: rregullim i sintaksës)
 
Republika Çeke është një vend i zhvilluar me një ekonomi të avancuar, me të ardhura të larta dhe standard të lartë jetese. Republika Çeke gjithashtu renditet si vendi i 10-të më paqësor. Ajo është anëtare e Kombeve të Bashkuara, Bashkimit Europian, NATO, OECD, OSBE dhe Këshillit të Europës.
 
 
== Historia ==

Menyja e lëvizjeve