Dallime mes rishikimeve të "MiG-17"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes removed ,  6 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 39 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q152976 (translate me))
vNo edit summary
|sights=
}}
|}
 
'''[[Mikoyan-Gurevich]] MiG-17''' Rusisht (Микоян и Гуревич МиГ-17). ([[Me emrin e raportuar nga NATO]] "'''Fresco'''") është një avion i krijuar në [[Bashkimi Sovjetik|Bashkimin Sovjetik]] dhe ka hyrë në shërbim në aviacion që nga viti 1952.
 

Menyja e lëvizjeve