Ndryshimi mes inspektimeve të "Bota e Patit - Historia me e bukur"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
 
EBota shemtuarae PatiPatit (titulli anglishtorigjinal, UglyPatito DuckFeo) është një komedi, seri TV për fëmijët dhe adoleshentët nga Argjentina, nga Laura Esquivel Natalia, Brenda Asnicar, Juan Darthes, Griselda Sicilliani dhe Gastón Soffritti prodhuar nga Ideas del Sur për Canal 13. Disney Channel i Amerikës Latine, e cila filloi transmetimin në të gjithë kontinentin.Filloi në prill 2007 në Canal 13 dhe kishte dy sezone, me një total prej 316 episode.
 
Tregojnë bë një sukses të madh menjëherë pas debutimin e saj. Fonogram ishte albumi më i shitur i vitit 2007, sipas CAPIF, mbi 70 produkte të licencuara u liruan dhe të hedhura vizitoi Argjentinë (me ndalesa në Buenos Aires, ku mbi 160.000 njerëz pa koncert live, Mendoza, Kordova, Mar del Plata, Rosario, Salta, Tucuman dhe Santa Fe) dhe, më pas, në pjesën tjetër të Amerika e Jugut, Amerikën e Veriut dhe Amerika Qendrore me ndalesa në Meksikë, Kili, Uruguaj, Panama, Republika Dominikane, Peru, Kolumbi, Venezuelë, Guatemala, Kosta Rika, Nikaragua, Ekuador, El Salvador, Bolivi dhe Turqia, shitjen nga arena dhe stadiume.[2]
Anonymous user

Menyja e navigimit