Dallime mes rishikimeve të "Doboji"

Jump to navigation Jump to search
68 bytes added ,  4 vjet më parë
v
Shtova gjeolokacionin
v (Shtova gjeolokacionin)
'''Doboj''' (Cirilik<span>: </span><span class="Unicode">Добој</span>; <small>e theksuar&#x20;</small><small></small><span class="IPA" title="Representation in the International Phonetic Alphabet (IPA)">[dôboj]</span><ref><cite class="citation book">Mangold, Max (2005). </cite></ref>) është një qytet dhe komunë në pjesën veriore të [[Bosnja dhe Hercegovina|Bosnjës dhe Hercegovinës]], pjesë e entitetit Republika Srpska, gjendet pranë lumit [[Bosna (lum)|Bosna]]. Doboji, është stacioni më i madh kombëtar hekurudhor e ku gjendet edhe selia e Korporatës Hekurudhore të Bosnjë dhe Hercegovinës. 
{{cung}}
 
{{coord|44|44|N|18|05|E|region:BA_type:city|display=title}}
== References ==
{{Reflist}}

Menyja e lëvizjeve