Dallime mes rishikimeve të "Takayuki Morimoto"

Jump to navigation Jump to search
v
përmirësime teknike, replaced: Për reprezentacionin e japoneze luajti → Për reprezentacionin japonez ka luajtur, loje → ndeshje, dhe shënoi using AWB
(Faqe e re: {{Infobox football biography |name={{PAGENAME}} |image=200px |fullname={{PAGENAME}} |birth_date={{birth date and age|7|5|1988}} |birth_place=Kanagaw...)
 
v (përmirësime teknike, replaced: Për reprezentacionin e japoneze luajti → Për reprezentacionin japonez ka luajtur, loje → ndeshje, dhe shënoi using AWB)
|fullname={{PAGENAME}}
|birth_date={{birth date and age|7|5|1988}}
|birth_place=[[Kanagawa]], [[JaponiaJaponi]]
|position=[[Sulmuesi (futboll)|SulmuesiSulmues]]
|currentclub=[[Kawasaki Frontale]]
|clubnumber=9
|nationalyears1=2009–2012|nationalteam1=[[Kombëtarja japoneze e futbollit|Japonia]]|nationalcaps1=10|nationalgoals1=3
}}
'''{{PAGENAME}}''' (lindur më [[7 Maj]] [[1988]]) është një [[futbolli|futbollistë]]st [[Japonia|japonez]].
 
==Kombëtarja==
Për [[Kombëtarja japoneze e futbollit|reprezentacionin e japonezejaponez]] luajtika luajtur 10 lojendeshje dhe shënoika shënuar 3 gola.
 
==Statistikat==
|2012||1||0
|-
!TotalGjithsej||10||3
|}
 
==Lidhje të jashtëme==
*[http://www.national-football-teams.com/player/33883/Takayuki_Morimoto.html NationalEkipet Footballkombëtare Teamstë futbollit]
*[http://www.japannationalfootballteam.com/en/players/morimoto_takayuki.html JapanDatabaza Nationale Footballekipit Team Databasekombëtares japoneze të futbollit]
 
[[Kategoria:Lindje 1988]]

Menyja e lëvizjeve