Ndryshimi mes inspektimeve të "Yasuyuki Konno"

Jump to navigation Jump to search
28 bytes added ,  4 vjet më parë
v
përmirësime teknike, replaced: Për reprezentacionin e japoneze luajti → Për reprezentacionin japonez ka luajtur, loje → ndeshje, dhe shënoi using AWB
(Faqe e re: {{Infobox football biography |name={{PAGENAME}} |image=200px |fullname={{PAGENAME}} |birth_date={{birth date and age|25|1|1983}} |birth_place=Miyagi...)
 
v (përmirësime teknike, replaced: Për reprezentacionin e japoneze luajti → Për reprezentacionin japonez ka luajtur, loje → ndeshje, dhe shënoi using AWB)
|fullname={{PAGENAME}}
|birth_date={{birth date and age|25|1|1983}}
|birth_place=[[Miyagi]], [[JaponiaJaponi]]
|position=[[Mesfushori|Mesfushor]]
|currentclub=[[Gamba Osaka]]
|clubnumber=15
|nationalyears1=2005–2015|nationalteam1=[[Kombëtarja japoneze e futbollit|Japonia]]|nationalcaps1=87|nationalgoals1=2
}}
'''{{PAGENAME}}''' (lindur më [[25 Janar]] [[1983]]) është një [[futbolli|futbollistë]]st [[Japonia|japonez]].
 
==Kombëtarja==
Për [[Kombëtarja japoneze e futbollit|reprezentacionin e japonezejaponez]] luajtika luajtur 87 lojendeshje dhe shënoika shënuar 2 gola.
 
==Statistikat==
|2015||3||0
|-
!TotalGjithsej||87||2
|}
 
==Lidhje të jashtëme==
*[http://www.national-football-teams.com/player/12148/Yasuyuki_Konno.html NationalEkipet Footballkombëtare Teamstë futbollit]
*[http://www.japannationalfootballteam.com/en/players/konno_yasuyuki.html JapanDatabaza Nationale Footballekipit Team Databasekombëtares japoneze të futbollit]
 
[[Kategoria:Lindje 1983]]

Menyja e navigimit