Dallime mes rishikimeve të "Hibridët e panterave"

Jump to navigation Jump to search
v
(Faqe e re: Kryqëzimi i panterave (lat. ''Panthera''), që janë mace të mëdha, shfaqet kryesisht në kushte të mbyllura të krijuara nga njer...)
 
 
== Hibridet mes leopardit dhe luanit ==
Hibridi që lind nga kryqëzimi mes [[Leopardi|leopardit]] (''Panthera pardus;♂'') dhe [[Luanesha|luaneshës]] (''Panthera leo;♀'') quhet [[Leoponi|'''leopon''']].{{anchor|Lipardi}}Hibridi që lind nga kryqëzimi mes luanit (''Panthera leo;♂'') dhe [[Leopardesha|leopardeshës]] (''Panthera pardus;♀'') quhet '''[[Lipardi|lipard]]'''.
 
Hibridi që lind nga kryqëzimi mes luanit (''Panthera leo;♂'') dhe [[Leopardesha|leopardeshës]] (''Panthera pardus;♀'') quhet '''[[Lipardi|lipard]]'''.
 
== Hibridet mes leopard and tigrit ==

Menyja e lëvizjeve