Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Shanllëurfa"

45 bytes added ,  6 vjet më parë
geo location
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
vNo edit summary
(geo location)
{{Coord|37|09|30|N|38|47|30|E|display=title}
'''Şanlıurfa''' është një fshat kurd ne [[Turqi]] ne Kufi me [[Sirin]] dhe është vendbanimi ku lindi Artisti i madh [[Ibrahim Tatlises]].