Dallime mes rishikimeve të "Shanllëurfa"

Jump to navigation Jump to search
107 bytes added ,  5 vjet më parë
shtova imazh dhe stampa
(geo location)
(shtova imazh dhe stampa)
{{Coord|37|09|30|N|38|47|30|E|display=title}}
[[Skeda:Şanlıurfa skyline.jpg|parapamje|Pamje e qytetit]]
{{pa referenca}}
'''Şanlıurfa''' është një fshat kurd ne [[Turqi]] ne Kufi me [[Sirin]] dhe është vendbanimi ku lindi Artisti i madh [[Ibrahim Tatlises]].
 
== Referenca ==
{{reflist}}
 
{{Gjeo-cung}}

Menyja e lëvizjeve