Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Barbi: Raperonzola"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
}}
 
'''''Barbi Raperonzola''''' (titulli origjinal: '''''Barbie as Rapunzel''''') është një [[film]] [[Animimi|i animuar]] [[amerikan]], i prodhuar nga Mainframe Entertainment dhe Mattel Entertainment, me regji të Owen Hurley.<ref>{{cite web|title=Barbie as Rapunzel|url=http://www.barbie.com/activities/fantasy/princess/rapunzel/|publisher=Barbie|accessdate=9 December 2013}}</ref> Filmi është i bazuar në përrallën nga [[Vëllezërit Grim]], Flokëarta dhe është filmi i dytë në serinë e filmave të Barbit.<ref>{{cite web|title=Barbie as Rapunzel release|url=http://www.behindthevoiceactors.com/movies/Barbie-as-Rapunzel/|publisher=behind the voice actors|accessdate=21 January 2013}}</ref>
 
Raperonzola flokëgjatë është një piktore e burgosur në një kullë të lartë e cila pikturon rrugën për të dalë jashtë saj dhe për të shpëtuar princin nga e liga Gothel.
80

edits