Ndryshimi mes inspektimeve të "Gunnar Nordahl"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  4 vjet më parë
përmirësime tekinke, zëvendësova: futbollistë → futbollist
(përmirësime tekinke, zëvendësova: futbollistë → futbollist)
}}
 
'''Gunnar Nordahl''' ([[19 Tetor]] [[1921]]) është një ish-futbollistëfutbollist suedez, i njohur më mirë gjatë kohës ku luajti për skuadrën e [[AC Milan]] gjatë viteve 1949 dhe 1956 ku fitoi edhe 2 [[Serie A]], dhe gjithashtu është dhe Golashënuesi më i mirë i klubit me 225 Gola në 291 Ndeshje. Nordahl është edhe Golashënuesi i tretë i [[Kombëtarja suedeze e futbollit|Kombëtares Suedeze]] me 43 Gola në 33 Ndeshje. Ai është konsideruar si një nga lojtarët suedez më të mirë të të gjitha kohërave.
 
==Statistikat==
|}
 
{{biografi-cung}}
{{Golashënuesit e Serie A}}
 
[[Kategoria:Lindje 1921]]
[[Kategoria:Vdekje 1995]]
[[Kategoria:Trajnerë në Degerfors IF]]
[[Kategoria:Trajnerë në Serie A]]
 
 
{{biografi-cung}}
37.617

edits

Menyja e navigimit