Changes

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Skeda:Flag of Andorra.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Andorrës]]
'''Flamuri i principatës së Andorrës''' u adoptua më [[1866]]. Flamuri ka një dizajn trengjyrësh të renditura vertikalisht, e kaltër, e verdhë, dhe e kuqe me [[Stema e Andorrës|Stemën e Andorrës]] në qendër. Megjithëse tri shufrat me ngjyra mund të duken të barabarta, ngjyra e verdhë në mes është më e gjërë se dy të tjerat, kështu që proporcionet e shufrave janë 8:9:8. Kurse proporcionet e flamurit në përgjithësi janë 7:10.
 
[[Kategoria:Andorrë]]
[[Kategoria:Flamujt e shteteve të Evropës]

Menyja e navigimit