Dallime mes rishikimeve të "Albawings"

Jump to navigation Jump to search
68 bytes added ,  5 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
[[File:ZA-AWA LLBG 29-07-2016a.jpg|thumb|Avioni Boeing 737-500 i Albawings]]
'''Albawings Sh.p.k''' është një kompani ajrore shqiptare e themeluar në vitin 2015 nga Gentian Kole dhe Dhimitër Tola. Albawings operon momentalisht me një avion të vetëm, të lëshuar nga kompania ajrore Blue Panorama. Baza nga ku operon kjo kompani është [[Aeroporti Nënë Tereza]].
 
Në datë 24 [[qershor]] 2016 [[Autoriteti i Aviacionit Civil]] Shqiptar ka lëshuar Licensën e Operimit për operatorin “Albawings” sh.p.k, për autorizimin e kryerjes së shërbimeve ajrore, transport të pasagjerëve, postës ose ngarkesave për qëllime fitimi.<ref>http://www.aac.gov.al/2016/07/05/vendim-aol-albawings/</ref>

Menyja e lëvizjeve