Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjalpi i kthjelluar"

Jump to navigation Jump to search
v
sistemim kategorish
(Faqe e re: '''Gjalpi i kthjelluar''' është një përgatitje që përdoret për gatim dhe shërben si alternativë ndaj gjalpit të zakonshëm. Ky lloj gjalpi zakonisht përdoret për Sotimi|s...)
 
v (sistemim kategorish)
 
== Përgatitja ==
Për të përgatitur gjalpin e kthejlluar, [[gjalpi]] i zakonshëm shkrihet në një enë, në zjarr të ngadaltë, dhe zakonisht kullohet ose merret me kujdes nga ena ku është gatuar, për të lënë grimcat e ngurta në fund të enës.
 
Për të përgatitur gjalpin e kthejlluar, gjalpi i zakonshëm shkrihet në një enë, në zjarr të ngadaltë, dhe zakonisht kullohet ose merret me kujdes nga ena ku është gatuar, për të lënë grimcat e ngurta në fund të enës.
 
== Referenca ==
 
== Lidhje të jashtme ==
 
[[Kategoria:Kuzhinë]]
[[Kategoria:Gatime]]

Menyja e navigimit