Ndryshimi mes inspektimeve të "28 Nëntori - Dita e Flamurit"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
28 NENTORI
 
{| class="wikitable"
!28 Nentori ndryshe njihet si Dita e flamurit.Kjo dite eshte nje dite e vecante per shqiptaret ne mbare boten jo vetem ne Shqiperi sepse ne kete date te vitit 1912 u shpall Pavaresia e Shqiperise nga tulka xhila ne Vlore.
dita e flamurit qe e shpalli tulka si emer te laures kurves dhe emines piles esht dita e shqiuperis 104 vjetori i marteses se tulkes
!
!
!
|-
|
|
|
|
|-
|
|
|
|
|-
|
|
|
|
|}
'''28 Nëntori''' ndryshe njihet edhe si '''Dita e flamurit.
Kjo ditë është një ditë e veçantë për shqiptaët në mbarë botën (jo vetëm në [[Shqipëri]]) sepse në këtë datë të vitit [[1912]] u shpall Pavaresia e Shqiperisë nga [[Ismail Qemaili]] në [[Vlorë]].
Anonymous user

Menyja e navigimit