Dallime mes rishikimeve të "Aleksandër Gjoka"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎top: clean up using AWB)
No edit summary
[[Skeda:Aleksandër Gjoka.JPG|parapamje|250px]]
Aleksander Gjoka është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Eshte nje kengetar i mirenjohur shqiptar, deri me tani ai ka disa te incizuara disa keneg por me e njohura nder to eshte "Kuturu" nje kenge shume e bukur e cila degjohet edhe sot.Poashtu ai eshte pjesmarres i disa edicioneve te festivalit madheshtor "Kenga Magjike".
'''Aleksandër Gjoka''' është një këngëtar shqiptar nga Shqipëria.
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]

Menyja e lëvizjeve