Dallime mes rishikimeve të "Aleksandër Gjoka"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
[[Skeda:Aleksandër Gjoka.JPG|parapamje|250px]]
Aleksander Gjoka është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Eshte nje kengetar i mirenjohur shqiptar, deri me tani ai ka disa te incizuara disa keneg por me e njohura nder to eshte "Kuturu" nje kenge shume e bukur e cila degjohet edhe sot.Poashtu ai eshte pjesmarres i disa edicioneve te festivalit madheshtor "Kenga Magjike".
 
* Pjesëmarrja Në Festivale:
* 2012 - I Njejti Do Mbetem në ''Kënga Magjike 2012''
* 2008 - Dashurise Se Shkuar në ''Kënga Magjike 2008''
* 2005 - I Verber Nen Diell në ''Top Fest 2''
* 2004 - Kuturu në ''Top Fest 1''
* 2003 - Kuturu në ''Kënga Magjike 2003''
* 1997 - Paqe Vetvetes në ''Festivali i 36-të në RTSH''
* 1995 - Anija Plake në ''Festivali i 34-të në RTSH''
* 1994 - Ti Nuk Më Tradhëton në ''Festivali i 33-të në RTSH''
* 1992 - E Bukura në ''Festivali i 31-të në RTSH''
* 1992 - Pesha E Fatit në ''Festivali i 31-të në RTSH''
* 1990 - Mësues Dhe Shokë në ''Festivali i 29-të në RTSH''
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]

Menyja e lëvizjeve