Ndryshimi mes inspektimeve të "Krishtlindja"

Jump to navigation Jump to search
87 bytes added ,  4 vjet më parë
v (→‎Lidhje të jashtme: All info is kept in Wikidata, removed: {{Link FA|az}} (2) using AWB (10903))
(→‎Lindja e Jesus Krishtit: Shtova Permbajtje)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
Për [[dishepulli|nxënësit]] e tij lindja e Krishtit është parathënë nga [[Profetësia|profetësi]] të ndryshme sipas të cilave [[mesia]] do të lindte nga shtëpia e [[Mbreti David|Davidit]] për të shpëtuar botën nga [[mëkati]].
Dhe gjithashtu duhet shtuar se edhe Jezusi si çdo njeri tjeter ekziston falë allahut
 
== Data e lindjes se Jesusit ==
Anonymous user

Menyja e navigimit